Anna Serafińska

Carmen Moreno – stypendium MKiDN

Szanowni Państwo,

w 2019 roku otrzymałam z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego stypendium w dziedzinie muzyka, w zakresie upowszechniania kultury. Dzięki temu stypendium miałam szansę na zarchiwizowanie ogromnej ilości materiałów źródłowych dotyczących życia Carmen Moreno i towarzyszącego jej w życiu artystycznym i prywatnym, Jana Walaska. Udało mi się także, dzięki uprzejmości archiwów Polskiego Radia i Telewizji dotrzeć do nieznanych mi wcześniej nagrań i stworzyć bazę dyskograficzną Carmen Moreno.

Ogrom materiałów do usystematyzowania oraz intensywne działania zawodowe uniemożliwiają mi szybkie usystematyzowanie wiedzy pozyskanej dzięki wejściu w posiadanie tych unikalnych materiałów oraz skupienie się wyłącznie na tym działaniu. Udało mi się jednak uporządkować wstępnie informacje na tyle, że postanowiłam sukcesywnie publikować je na stronie www. carmenmoreno.pl, która aktualnie jest przygotowywana do udostępnienia.

Wszystkie prace jakie wykonuję w zakresie pozyskiwania i porządkowania materiałów posłużą do napisania pierwszej biografii Carmen Moreno. Jest to dla mnie działanie szczególne, ponieważ to wycieczka tropami historii mojej najbliższej rodziny, dzięki której odkrywają się przede mną nieznane fakty, relacje, dokumenty. O opublikowaniu strony internetowej poinformuję Państwa osobnym komunikatem.

Z radością,

Anna Serafińska